Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

Rok szkolny 2016/2017

Górskim szlakiem

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 07:21
         Nowozelandzki himalaista i polarnik Edmund Hillary stwierdził, że góry upajają, człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Ich życiodajne piękno równie pięknie opisał polski taternik, alpinista i himalaista Krzysztof Wielicki: „W górach musisz wykonać pewien wysiłek bez zapłaty. Jest to mistyka, szukanie czegoś wyjątkowego. Do…

Zakończenie projektu "Mechanik w Kordobie"

środa, 21 czerwiec 2017 16:16
W Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu 7 czerwca miało miejsce oficjalne podsumowanie projektu ”Mechanik w Kordobie”. Uroczystość  uświetnili zaproszeni goście, Pan Jan Laskowski-Starosta Powiatu Sierpeckiego, Pan Juliusz Gorzkoś - Wicestarosta, Pani Bogusława Lewandowska - Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia, organizatorzy projektu, uczniowie odbywający praktyki za granicą, rodzice tych uczniów, dyrektorzy szkół średnich i placówek…

Wizyta klasy II LOM w sierpeckim Szpitalu.

wtorek, 06 czerwiec 2017 17:28
Dnia 31 maja 2017 r. uczniowie klasy II LOM  w ramach realizacji przedmiotu „Pierwsza pomoc przedmedyczna” odwiedzili sierpecki Szpital. Podczas zajęć mieli możliwość zapoznania się z pracą personelu medycznego Izby Przyjęć, Oddziału chorób wewnętrznych, Oddziału chirurgicznego, Oddziału rehabilitacyjnego z Ośrodkiem rehabilitacji dziennej, Oddziału pediatrycznego, Oddziału neonatologicznego, Oddziału ginekologiczno-położniczego a także…
         Przez ostatnie pięć miesięcy sześć kilku, a nawet kilkunastoosobowych uczniowskich zespołów, reprezentujących cztery sierpeckie powiatowe szkoły średnie, rywalizowało w ramach kilkuetapowego projektu edukacyjnego „Akademicka Sieć Wiedzy i Innowacji”. Jego pomysłodawcą była Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, a partnerem współpracującym przy realizacji Starostwo Powiatowe w…

Srebrny medal Pawła Przybojewskiego

środa, 31 maj 2017 13:04
W dniach 20-21.05.2017 roku w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 w Trójboju Siłowym. W zawodach tych wzięli udział zawodnicy z Sierpca reprezentujący Klub Sportowy Mechanik działający przy Zespole Szkół nr 1. Byli to Kamil Szlufik oraz nasz utytuowany zawodnik Paweł Przybojewski. Kamil pierwszy raz startował w…

Warsztaty plastyczne w PBP w Sierpcu

piątek, 26 maj 2017 19:59
W środę 24 maja grupa naszych uczennic  wzięła udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Pana Wojciecha Adama Witkowskiego. Znany sierpecki artysta zapoznał nas ze swoimi obrazami prezentowanymi na wystawie pt. „Inspiracje”.  Warsztaty odbyły się w  Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sierpcu.   
"Szkoła Kluczowych Kompetencji " - projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
              11 maja 2017 roku, w ramach cyklu spotkań dydaktycznych organizowanych we współpracy z Szkołą Wyższą im Pawła Włodkowica w Płocku, odbyły się warsztaty „Wpływ aktywności fizycznej na organizm człowieka” skierowane do uczniów klasy II liceum ogólnokształcącego o profilu opiekuńczo-medycznym. Zajęcia poprowadziła pani adiunkt Szkoły…
Od listopada 2016  roku  uczniowie naszej szkoły  mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych odbywających się w ramach projektu unijnego „Szkoła kluczowych kompetencji”. Udział w nich pozwala  rozwijać umiejętności przyrodnicze, matematyczne oraz informatyczne. Dotychczas (I edycja) w projekcie wzięło udział 70 osób (7 grup 10-osobowych) z klas liceum…
Strona 1 z 8