Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

Światowy Dzień AIDS.

piątek, 07 grudzień 2018 11:48

Światowy Dzień AIDS lub Światowy Dzień Walki z AIDS – święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988 roku. W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. W wielu telewizjach nadawane są reportaże o tematyce HIV/AIDS mających na celu uświadomienie zagrożenia i wszczepienie odbiorcom intuicji ostrożności. Uczestnicy na znak solidarności z chorymi przywdziewają Czerwoną wstążkę.
HIV to epidemia, o której wciąż ciężko rozmawiać. Chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem.
W naszej szkole o profilaktyce tej ciągle groźnej choroby informowały: gazetki, punkt informacyjny z ulotkami edukacyjnymi oraz przypinanie symbolu tego dnia – czerwonej wstążeczki.
Akcja została zorganizowana przez pedagoga szkolnego - p . E. Lemanowicz, psychologa – p. A. Kurpias – Peda oraz kl. II LOM – z wychowawcą p. E. Chrapkowską – Pastwą.