Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

Narkotyki i dopalacze zabijają!

środa, 05 czerwiec 2019 07:17

 


Spotkanie w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, organizowane jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.
Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.
27 maja 2019 r. sierż. Aleksandra Szarwińska z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu spotkała się z uczniami klas I TOM i I LOP.
Policjantka omówiła główny obszar dotyczący narkotyków, dopalaczy i środków odurzających,przedstawiła również, jak zgubnie oddziałują na organizm ludzki tego typu substancje, a ich zażywanie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia i życia. W trakcie spotkania został zaprezentowany spot kampanii, ze szczególnym uwzględnieniem nowych substancji psychoaktywnych, czyli dopalaczy.
Na zakończenie spotkania zostały omówione konsekwencje prawne związane z posiadaniem i rozprowadzaniem narkotyków i dopalaczy oraz popełnieniem innych czynów zabronionych.

Agnieszka Kurpias-Peda
Edyta Lemanowicz