Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

Mateusz Mirzejewski i Jakub Kosek uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu byli posłami XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

sobota, 15 czerwiec 2019 17:41

 

Sesja plenarna posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się w Sali Posiedzeń Sejmu
1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka. Mateusz i Jakub byli reprezentantami Delegatury Płockiej Kuratorium Oświaty w Warszawie, w grupie 460 posłów i posłanek uczestniczących w obradach. Temat przewodni sesji brzmiał: „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Uczniowie w ramach zadania rekrutacyjnego przeprowadzili szereg działań związanych z wybranym przez siebie posłem. Projekt "Bronisław Chojnacki poseł Sejmu II RP. Jego losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji" otrzymał wystarczającą ilość punktów - niezbędną do wzięcia udziału w obradach sejmu. W zamieszczonej ocenie końcowej projektu zapisano m.in. „określiliście różnorodne działania skierowane do różnych grup docelowych. Wykonana przez Was strona internetowa – wskazana jako „trwały efekt” - jest bardzo dobra, zawiera wiele ciekawych informacji oraz dokumentów. Gratuluję pomysłów na upowszechnienie Waszej pracy
i Waszego bohatera oraz zaangażowania wielu sojuszników”. Większość działań, realizowanych w ramach projektu planowane i przygotowywane były w bibliotece szkolnej
z pomocą nauczycieli bibliotekarzy Barbary Pikulskiej i Anny Krymki.

Zapraszamy do zapoznania się z efektem pracy naszych uczniów: http://bronislaw-chojnacki.cba.pl/

                                                                                          Zespół szkół nr 1 w Sierpcu