Dyplomy „Szkoły kluczowych kompetencji” rozdane.

poniedziałek, 22 maj 2017 16:30

Od listopada 2016  roku  uczniowie naszej szkoły  mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych odbywających się w ramach projektu unijnego „Szkoła kluczowych kompetencji”. Udział w nich pozwala  rozwijać umiejętności przyrodnicze, matematyczne oraz informatyczne.

Dotychczas (I edycja) w projekcie wzięło udział 70 osób (7 grup 10-osobowych) z klas liceum ogólnokształcącego i technikum. Zajęcia odbywały się w soboty. Aby mogła w nich uczestniczyć młodzież spoza terenu Sierpca, zorganizowany był transport. Przewidziana była również obsługa gastronomiczna.

Projekt jest atrakcyjny, wartościowy  merytorycznie, wzbogaca umiejętności ważne w kontekście codziennych przedmiotowych wymagań, egzaminów maturalnych oraz współczesnego rynku pracy. Młodzież wydaje się to rozumieć i doceniać, o czym świadczy między innymi dobra, a nawet bardzo dobra frekwencja na poszczególnych zajęciach. Niewątpliwie na wysoką frekwencję ma także wpływ  miła atmosfera panująca w grupach, świadomość, że uczymy się dla siebie, a nie dla ocen, które często stresują i zniechęcają, a nie motywują.

18 maja 2017 uczestnicy I edycji otrzymali pamiątkowe zaświadczenia potwierdzające udział w zajęciach. Poza tym dodatkowym upominkiem został wyróżniony uczeń najbardziej zaangażowany w realizację projektu – Jakub Karcz z klasy II LOP.

Kolejna edycja „Szkoły kluczowych kompetencji” startuje od września 2017. Już dziś zachęcamy do udziału w zajęciach.