Zakończenie projektu "Mechanik w Kordobie"

środa, 21 czerwiec 2017 16:16

W Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu 7 czerwca miało miejsce oficjalne podsumowanie projektu ”Mechanik w Kordobie”. Uroczystość  uświetnili zaproszeni goście, Pan Jan Laskowski-Starosta Powiatu Sierpeckiego, Pan Juliusz Gorzkoś - Wicestarosta, Pani Bogusława Lewandowska - Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia, organizatorzy projektu, uczniowie odbywający praktyki za granicą, rodzice tych uczniów, dyrektorzy szkół średnich i placówek oświatowych podległych starostwu sierpeckiemu  oraz opiekunowie stażu. Spotkanie od strony artystycznej zostało przygotowane przez uczniów pod kierownictwem s. Agnieszki Rosińskiej.

Zebranych powitali prowadzący uroczystość -Daria Cichewicz, Adam Gruk i Mateusz Kwiatkowski, którzy po kilku słowach wstępu, głos przekazali dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1, Piotrowi Tyndorfowi. Pan dyrektor w kilku zdaniach wyraził swoje zadowolenie z przebiegu, a także z efektów odbytego stażu przez uczniów. Ocena jest tym bardziej wiarygodna, gdyż oparta na własnych obserwacjach. Pewnych podsumowań dokonali także-zabierając głos,starosta sierpecki p. Jan Laskowski i koordynator projektu p. Katarzyna Dąbrowska. Oficjalnym  podsumowaniem było wręczenie certyfikatu Europass, który otrzymali wszyscy uczniowie i opiekunowie biorący udział w projekcie. Na zakończenie goście wysłuchali piosenki ”Libre” w wykonaniu Darii Cichewicz i Michała Króla. Wspomnienia gorącej Hiszpanii towarzyszyły jeszcze w czasie poczęstunku, który zorganizowano w świetlicy szkolnej.