„Szkoła kluczowych kompetencji” – ruszyła II edycja

wtorek, 10 październik 2017 13:26

7 października 2017 roku rozpoczęła się II edycja zajęć realizowanych w ramach projektu unijnego „Szkoła kluczowych kompetencji”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego (działanie 10.1.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego). Uczestniczy w niej 70  uczniów Zespołu Szkół nr 1 – 40 z liceum i 30 z technikum.

Pierwszy projektowy dzwonek II edycji  tradycyjnie poprzedziło spotkanie organizacyjne z udziałem  dyrektora Zespołu Szkół nr 1 Piotra Tyndorfa, wicedyrektora Mariusza Chmielewicza, nauczycieli zatrudnionych przy realizacji projektu oraz młodzieży.

Projekt jest atrakcyjny dla uczniów, wartościowy  merytorycznie, rozwija i wzbogaca ważne w kontekście współczesnego rynku pracy umiejętności informatyczne oraz matematyczno-przyrodnicze. Młodzież wydaje się to rozumieć i doceniać, stąd duże zainteresowanie udziałem w zajęciach. Frekwencji sprzyja zapewne również pozytywna opinia koleżanek i kolegów uczestniczących w ubiegłym roku szkolnym w I edycji projektu.