Kiedy marzenia stają się rzeczywistością, czyli budujemy halę.

piątek, 01 grudzień 2017 11:46

29 listopada 2017 roku był dla społeczności naszej szkoły dniem szczególnym. To właśnie tego dna odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego pod budowę hali w naszym Mechaniku. Na uroczystość przybyło wielu gości m.in. wiceminister sportu i turystyki, poseł na sejm RP Jarosław Stawiarski, poseł Waldemar Olejniczak, przedstawiciele władz powiatowych, miejskich i gminnych, prezesi klubów sportowych działających na terenie naszego miasta. Minister Sportu postanowił  odznaczeniami Zasłużony dla sportu  uhonorować wyróżniających się działaczy sportowych powiatu Sierpeckiego. Byli to: Zbigniew Bombaliński- Sekretarz Zarządu Międzyszkolnego Klubu sportowego 'Mazur' Sierpc, Sławomir Olejniczak- członek Rady Mazowieckiego Zrzeszenia LZS w Warszawie, Członek Rady Powiatowego Zrzeszenia LZS Powiatu Sierpeckiego oraz Piotr Tyndorf – wiceprezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego 'Mazur' Sierpc,  Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego ' Mechanik'. Na nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe podczas mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów, w swoich kategoriach wagowych, zasłużyli również nasi uczniowie: Piotr Bilicki –  zdobywca złotego medalu mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, Paweł Przybojewski – zdobywca srebrnego medalu mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, Kamil Szlufik – zdobywca srebrnego medalu mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc oraz Konrad Zieliński – zdobywca brązowego medalu mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Nagrody ufundował i wręczył Starosta Powiatu Sierpeckiego, Pan Jan Laskowski. Następie wszyscy zgromadzeni zostali poproszeni o podpisanie aktu erekcyjnego. Został on umieszczony w pojemniku, do którego włożono także monety polskie od 1 gr do 5 zł z 2017 r., zdjęcie uczestników spotkania oraz egzemplarze lokalnych czasopism, w tym także Ekstra Sierpc Lokalne Wiadomości. Pojemnik został zabetonowany w budynku szkoły. A nam pozostaje czekać aż hala zostanie oddana do użytku.