„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

niedziela, 23 wrzesień 2018 13:10
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” nasza biblioteka otrzymała środki finansowe (w kwocie 15000 zł) na zakup książek. Nowości wydawnicze (książki niebędące podręcznikami), wzbogacą zasób biblioteki szkolnej o pozycje pozostające w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Już w czerwcu, zostały dokonane pierwsze zakupy. Oferujemy czytelnikom wiele atrakcyjnych, różnorodnych nowości i bestsellerów, z takich kategorii i gatunków literackich, jak: literatura piękna, literatura obyczajowa, romans, autobiografia, biografia, wspomnienia, literatura młodzieżowa, powieść historyczna, literatura faktu, kryminał, sensacja, thriller, horror, fantastyka, fantasy, science fiction, literatura popularnonaukowa, literatura obcojęzyczna.

Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do zgłaszania propozycji, jakie chcieliby, aby zostały zakupione do biblioteki.