Uczniowie klas policyjnych a bezpieczeństwo narodowe.

czwartek, 20 grudzień 2018 11:26
Uczniowie klas policyjnych a bezpieczeństwo narodowe.

17 grudnia 2018 r. w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica odbyło się spotkanie dla młodzieży naszej szkoły przygotowane przez Wydział Bezpieczeństwa Narodowego płockiej uczelni. Zostało ono podzielone na dwie części. Pierwsza miał charakter wykładowy, a druga to praktyczne zajęcia na sali sportowej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas I i II LOP (klasy policyjne).
Wykład na temat symboli narodowych i wojskowych wygłosił prof. Remigiusz Wiśniewski, dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego. Podczas zajęć na hali towarzyszyli mu studenci wydziału, m.in. funkcjonariusze Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji. Młodzież mogła poznać takie zagadnienia jak:
Wewnętrzne cechy, procedury funkcjonowania służb mundurowych.
Strzelanie z broni długiej z wykorzystaniem urządzenia „Cyklop”, które jest przeznaczone do nauki, kontroli i oceny dokładności celowania podczas szkolenia i treningów ogniowych z broni strzeleckiej.
Techniki zabezpieczania śladów w miejscu przestępstwa.
Wyposażenie indywidualne policjanta samodzielnych pododdziałów prewencji Policji.
Podstawowe, indywidualne wyposażenia żołnierza na współczesnym polu walki.
Ponadto przygotowano ekspozycję sprzętu i wyposażenia indywidualnego policjanta z SPPP oraz żołnierza WP, sprzęt - środki przymusu bezpośredniego, środki ochrony dróg oddechowych i skóry stosowane w służbach mundurowych, pakiety żywnościowe.
Uczniowie uczestniczyli w scenkach sytuacyjnych obrazujących m.in. zadania i obowiązki osób legitymowanych, przeszukiwanych, doprowadzanych, różnice w procedurach wojskowych organów porządkowych a procedurach policyjnych, zadania wartownika na posterunku, techniki kajdankowania i konwojowania.
Organizatorem wyjazdu była p Anna Chmielewicz, opiekunami p Ewelina Ogińska, p Agnieszka Kurpias – Peda, p Kamil Zarębski.