Konkurs wiedzy – patron szkoły gen. José de San Martin i jego ojczyzna Argentyna.

piÄ…tek, 01 marzec 2019 11:04
Konkurs wiedzy – patron szkoÅ‚y gen. José de San Martin i jego ojczyzna Argentyna.

Luty jest miesiÄ…cem szczególnie ważnym dla spoÅ‚ecznoÅ›ci szkolnej – obchodzimy wtedy rocznicÄ™ urodzin patrona szkoÅ‚y gen. José de San Martin oraz rocznicÄ™ nadania szkole imienia.

Od wielu lat chcąc uczcić pamięć bohatera narodowego Argentyny, młodzież naszej szkoły bierze udział w konkursach poświęconych życiu i działalności José de San Martina, jego ojczyźnie i wieloletnich kontaktach szkoły z Ambasadą Argentyny w Polsce.

W tegorocznym konkursie swojÄ… wiedzÄ™ sprawdzaÅ‚o 28 osób z klas I TI, I TB, I LOP, II LOP i II LOM.

NajlepszÄ… wiedzÄ… w konkursie wykazali siÄ™ uczniowie :

I miejsce – Kacper Makowski kl. I TI,

II miejsce – Sylwia Durzyńska kl. I LOP,

III miejsce – Hubert Słabkowski kl. I TI.