Pożegnanie Absolwentów 2019.

poniedziałek, 06 maj 2019 13:07

Kdego roku w kalendarz uroczystości naszej szkoły wpisuje się ważne wydarzenie, jakim jest pożegnanie klas maturalnych. Dnia 26 kwietnia 2019 r. kolejny rocznik Absolwentów opuścił mury Zespołu Szkół nr 1 im. gen. José de San Martin w Sierpcu. W tym doniosłym wydarzeniu uczestniczyli: Ambasador Republiki Argentyny w Polsce pani Ana Maria Ramirez, Sekretarz Ambasady Argentyny w Polsce pan Miguel Angel Cuna, pracownik sekcji kultury Ambasady Argentyny w Polsce pani Zofia Dutkowska, Starosta Powiatu Sierpeckiego pan Mariusz Turalski, Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu mł. inspektor pan Mariusz Kryszkowski, Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego pan Wojciech Kęsicki, Przewodniczący Rady Rodziców pan Piotr Górniak, wychowawcy, nauczyciele, rodzice i przyjaciele Abiturientów.

„Drodzy Absolwenci – dziś odbieracie świadectwa, które świadczą o tym, że zakończyliście ważny etap w swoim życiu; nie znaczy to jednak, że nie stoicie przed ważnymi wyborami. Właśnie teraz będziecie podejmować decyzje, które zaważą na Waszych dalszych losach. Przed Wami matura – furtka do nowych wyzwań i przedsięwzięć. Wyniki, jakie osiągniecie podczas egzaminu dojrzałości będą determinować dalsze plany, nadzieje, oczekiwania. Życzę Wam z całego serca, abyście na maturze osiągnęli jak najlepsze noty” – tymi słowami rozpoczął uroczystość Pan Dyrektor Piotr Tyndorf.

Ważnym punktem uroczystości, pełnym emocji i dumy, było wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Wychowawcy, z nieukrywanym wzruszeniem, odczytywali listy Absolwentów, którym towarzyszyły na przemian łzy i uśmiech. Szereg listów pochwalnych przekazano na ręce rodziców najlepszych uczniów. Pani Ambasador Ana Maria Ramirez wręczyła nagrody oraz Honorowe Dyplomy Ambasadora Republiki Argentyńskiej Absolwentom z najwyższą średnią: Katarzynie Wesołowskiej z Liceum Dziennikarsko-Lingwistycznego, Karolinie Wojciechowskiej z Technikum Budownictwa oraz Kamilowi Góralskiemu z Technikum Ochrony Środowiska. Wiele ciepłych słów do maturzystów skierował Starosta Powiatu Sierpeckiego pan Mariusz Turalski – pogratulował sukcesów, życzył powodzenia na egzaminie maturalnym, samych dobrych wyborów i pomyślności w dorosłym życiu. Pan Starosta uhonorował nagrodą najlepszych Absolwentów: w pionie liceum Katarzynę Wesołowską oraz w pionie technikum Kamila Góralskiego.Pan Dyrektor Piotr Tyndorf dokonał wręczenia wielu nagród za bardzo dobre wyniki w nauce, wysoką frekwencję, udział w konkursach, pracę na rzecz szkoły. Nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli statuetki i dyplomy za osiągnięcia sportowe.W programie artystycznym mogliśmy wysłuchać piosenek w wykonaniu utalentowanych uczniów Zuzanny Olendrzyńskiej, Julii Brdak, Julii Jackowskiej i Michała Trzonkowskiego.Nie zabrakło również wystąpień reprezentantów samych Absolwentów - Katarzyna Brudnicka w uroczystej przemowie, a Dariusz Sulkowski śpiewem podziękowali Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom szkoły oraz Koleżankom i Kolegom za wspólnie spędzone, niezapomniane chwile.Wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego Adam Gruk pożegnał Absolwentów w imieniu uczniów, którzy jeszcze pozostają w murach szkoły, a dla których sukces innych jest piękną motywacją do własnej pracy.

To była wspaniała, wzruszająca uroczystość - łzy wzruszenia, wspomnienia wspólnie spędzonych chwil, zdjęcia.Konferansjerzy akademii Zuzanna Olendrzyńska i Kamil Joachimowicz życzyli Kolegom i Koleżankom powodzenia na egzaminach zapewniając, że będą trzymać za nich kciuki!

Za pomoc w organizacji uroczystości dziękujemy uczniom: Patrykowi Karczewskiemu, Julii Brdak i Julii Jackowskiej.