Konkurs „Mistrz kodowania CNC”

niedziela, 14 kwiecień 2019 09:48

W dniu 04 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy trzeciej technik mechanik wraz z opiekunem wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „Mistrz kodowania CNC”. Organizatorem czwartej edycji konkursu był Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego w formie testu i zadania praktycznego. W części praktycznej należało wykonać w G-kodach program obróbki elementu obrotowego na tokarkę sterowaną numerycznie CNC. Oprócz poprawności napisania programu należało zaprezentować symulację obróbki. Ze zgłoszonych do konkursu sześciu zespołów ze szkół technicznych o profilu mechanicznym ze Szczytna, Płocka, Sierpca i Olsztyna, drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu zdobyła pierwsze miejsce. Najlepsza drużyna uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu za zajęcie pierwszego miejsca otrzymali nagrody rzeczowe w postaci wiertarek ręcznych z napędem elektrycznym firmy HITACHI, oraz dyplomy za uczestnictwo w konkursie. Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Kamil Joachimowicz i Seweryn Krasiński. Do konkursu uczniów przygotował i sprawował opiekę podczas wyjazdu nauczyciel przedmiotów zawodowych w branży mechanicznej Mirosław Pikulski.