„Hazard? Nie, dziękuję” – uczniowie wzięli udział w kampanii Krajowej Administracji Skarbowej

środa, 05 czerwiec 2019 07:20

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej pod hasłem „Hazard? Nie, dziękuję”. Jest to jedno z działań związanych z kształtowaniem świadomości młodzieży w dziedzinie hazardu i zagrożeń, które wiążą się z tym zjawiskiem.
„Hazard? Nie dziękuję” - pod takim hasłem 17 maja 2019 r. uczniowie klasy I LOP i
II LOM wzięli udział w spotkaniu z naczelnikiem Przemysławem Stolarskim z Urzędu Skarbowego w Mławie.
Młodzież poznała rodzaje gier hazardowych, także internetowych, dowiedziała się, jaka jest skala zysku dla ich organizatorów i jak iluzoryczne są wygrane ich uczestników. Uczniowie uzyskali wiedzę o nielegalności większości takich przedsięwzięć, o konsekwencjach udziału w nielegalnym hazardzie oraz poznali mechanizm uzależnienia od gry, szczególnie niebezpieczny dla młodych ludzi.
Celem podjętych działań jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, również w Internecie, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie hazard.

Edyta Lemanowicz
Agnieszka Kurpias-Peda