Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021

sobota, 06 luty 2021 11:31

 

Kolejny rok nasza szkoła znalazła się wśród palcówek uhonorowanych tarczami edukacyjnej jakości.

W ogłoszonym po raz XXIII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021, wśród szkół wyróżnionych tarczami edukacyjnej jakości, nasza placówka pojawia się dwukrotnie. Brązową Tarczą uhonorowane zostało Liceum Ogólnokształcące. Jeszcze lepszy wynik uzyskało Technikum, które z roku na rok podwyższało swoje miejsce w rankingu, by w bieżącym zestawieniu uplasować się na 255 miejscu (w rankingu wzięto pod uwagę 1743 technika) i uzyskać zaszczytny tytuł Srebrnej Szkoły. Biorąc pod uwagę rankingi wojewódzkie Technikum ZS nr 1 zajęło 33 pozycję spośród 131 szkół technicznych branych pod uwagę w klasyfikacji.

Ranking przygotowywany jest rokrocznie przez Fundację Edukacyjną Perspektywy wspólnie z Partnerem Głównym - Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz z partnerami rankingów wojewódzkich, m.in. z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechniką Gdańską, Politechniką Łódzką, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.