Rajd integracyjny klasy 2TI

środa, 15 wrzesień 2021 09:48
Rajd integracyjny klasy 2TI

15 września 2021 roku uczniowie klasy 2 technikum informatycznego pod opieką p. Ł. Muszyńskiego i p. M. Barańskiego wzięli udział w rajdzie sportowo – integracyjnym. Uczniowie wybrali się na pole Paintballowe w Studzieńcu, niezwykłe miejsce, gdzie podopieczni mieli możliwość spędzić aktywnie czas. Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale przede wszystkim kształtowanie umiejętności pracy w grupie – budowanie teamu, propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play. Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady gry w paintball. Młodzież została przeszkolona w zakresie poruszania się w terenie, taktyki oraz zasad strzelania z różnych pozycji. Dzięki tej zabawie uczniowie ćwiczyli strategiczne myślenie, a także rozwijali kondycję fizyczną.

Uczniom rozdano kombinezony, maski ochronne do gry paintball oraz markery wyposażone w kulki wypełnione farbą. Następnie młodzież została podzielona na 2 zespoły, które na polu paintballowym „walczyły” między sobą. W ciągu kilku godzin pod okiem instruktora rozegrali w grupach kilka ciekawych scenariuszy między innymi: zdobywanie wieży, strzelanina w lesie. Jak się okazało gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Wspólna rywalizacja wzmocniła ducha walki w klasie oraz zjednoczyła ją jako drużynę. Na zakończenie wspólnej rywalizacji odbyło się ognisko, w trakcie którego uczestnicy mogli podzielić się swoimi wrażeniami i zdobytym doświadczeniem. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i z planem kolejnego wyjścia na pole paintballowe.