Spotkanie online

piątek, 04 marzec 2022 09:09
Spotkanie online

Młodszy Konstruktor-Stażysta w EDAG Engineerning Polska

Dnia 4 marca mieliśmy przyjemność zdalnego spotkania z przedstawicielami EDAG Engineering Polska Sp. z o.o. – firmy eksperckiej w zakresie rozwoju pojazdów, planowania i budowy zakładów produkcyjnych oraz optymalizacji procesów produkcji.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej i czwartej technikum pojazdów samochodowych oraz uczniowie klasy trzeciej technika mechanika. Profil i historię firmy przedstawił Pan Mariusz Boniecki - Starszy Konstruktor - Kierownik ds. Szkoleń. Niezwykle ciekawy materiał prezentujący działalność EDAG Engineering spotkał się z szerokim zainteresowaniem naszym uczniów. Konstrukcja nadwozi pojazdów to podstawa działalności grupy EDAG, w której wieloletnie doświadczenie konstruktorów pozwala na realizację zadań dla światowych koncernów, takich jak: BMW, Volkswagen, Porsche czy Daimler; producentów aut sportowych typu: McLaren, Aston Martin. Mieliśmy możliwość poznania „w pigułce” procesu projektowania elementów pojazdu samochodowego, zobaczyliśmy jak wygląda praca konstruktora. EDAG Engineering to przedsiębiorstwo otwarte na współpracę ze szkołami. Istnieje możliwość realizacji w firmie praktyk zawodowych dla uczniów i studentów uczelni wyższych. Program stażowy skierowanydla absolwentów szkół średnich i studentów ze wszystkimi szczegółami zaprezentowała Pani Sylwia Szostak -  Asystentka Zarządu / Specjalista ds. Rekrutacji. Pracę w firmie można rozpocząć realizując 3-letni staż pod kierunkiem opiekuna, który na każdym etapie ukierunkowuje młodszego pracownika i pomaga zdobywać doświadczenie.

Jeśli więc chciałbyś/ chciałabyś pracować w ciekawych projektach branży automotive, doskonalić wiedzę konstrukcyjno-technologiczną, mieć możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku - aplikuj na: https://pl.edag.com/pl/jobs

Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii oraz Panu Mariuszowi za możliwość uczestnictwa w niezwykle interesującym spotkaniu. To nowe doświadczenie dla uczniów , którzy mogli zapoznać się z pracą ekspertów/inżynierów w dziedzinie projektowania elementów pojazdów dla renomowanych producentów z całego świata.