Konkurs piosenki - "Co nam w duszy gra"

środa, 30 marzec 2022 12:29
Konkurs piosenki - "Co nam w duszy gra"

„Co nam w duszy gra”

Dnia 30.04.2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs piosenki „Co nam w duszy gra”, na którym wystąpili reprezentanci szkół podstawowych.

Patronat honorowy objęło Starostwo Powiatowe w Sierpcu.

Uczestników w konkursie oceniało jury, w skład którego wchodzili:

- Pani Natalia Woźnicka - swoją edukację muzyczną zaczęła w wieku 6 lat, podczas której rozpoczęła naukę gry na pianinie. Naturalną rzeczą okazał się wybór studiów muzycznych. W czasie edukacji podjęła prace jako nauczyciel instrumentów klawiszowych (pianino, keyboard), programów wczesnodziecięcych dla najmłodszych oraz prowadziła zajęcia wokalne w Szkole Muzycznej Yamaha w Olsztynie i Ostródzie. W międzyczasie śpiewała jako sopranistka w chórze przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Kolejnym etapem była praca z artystycznym zespołem ludowym "Kasztelanka", w którym była akompaniatorem oraz nauczycielem śpiewu. Oprócz tego pracowała z chórami i zespołami wokalnymi będąc dyrygentem i trenerem wokalnym. Jednym z nich był zespół NIGDY NIE MÓW NIGDY. Przez lata pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi wypracowała swój własny styl nauczania. Jako pedagog dokłada wszelkich starań, by każdy czuł się wyjątkowo i komfortowo na zajęciach w "Muzycznej Strefie", której jest właścicielem.

- Pani Katarzyna Majorowska-Łubińska - absolwentka Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu, która aktywnie uczestniczyła w życiu szkoły, śpiewając w Szkolnym Chórze Cavatina. Szkoły Muzycznej w Sierpcu w klasie śpiewu i fortepianu. Absolwentka Wydziału Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Obecnie nauczyciel muzyki, instruktor wokalny. Na co dzień współpracuje z dziećmi i młodzieżą w: Ognisku Muzycznym w Sierpcu, Drobinie, Gminnym Ośrodku Kultury w Tłuchowie, Muzycznej Strefie w Rypinie i Skrwilnie. Prowadzi zespół wokalny w Szkole muzycznej II-go st. w Sierpcu. Dyrygent chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Politechnice w Płocku. Laureatka ogólnopolskiego konkursu piosenki i pieśni patriotycznej, zdobywczyni Głównego lauru VI Koncertów Maryjnych w Bydgoszczy.

- Pan Mateusz Zabłocki - trener techniki mowy i śpiewu, wystąpień publicznych, autoprezentacji. Lektor, dubbler, pasjonat głosu. Absolwent Uniwersytetu Humanistyczno-społecznego SWPS w Warszawie na kierunku kształcenia głosu i mowy oraz nauczania emisji głosu a także Uczelni Społeczno-Medycznej na kierunku pedagogiki z logopedią. Od wielu lat użycza głosu w różnorodnych produkcjach telewizyjnych, radiowych i internetowych w języku polskim oraz angielskim.

Kuba Kłobukowski – uczeń klasy II TI, członek Chóru Szkolnego Cavatina w Zespole Szkół nr 1 im. Jose de San Martin w Sierpcu.

I miejsce - 200 zł oraz godzina zajęć z panem Mateuszem Zabłockim z Głososfery – Krystian Pawłowski, SP im. M. Konopnickiej w Gozdowie.

I miejsce 200 zł – ZESPÓŁ WOKALNO-INSTRUMENTALNY SP BORKOWO, SP im. Jana Pawła II w Borkowie.

I miejsce – 200 zł – SZKOLNY ZESPÓŁ WOKALNY „TUTTI”, SP im. Gustawa Zielińskiego w Skępem.

II miejsce – 150 zł oraz analiza utworu i wytyczne przez pana Mateusza Zabłockiego z Głososfery – Zofia Jagodzińska, I PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA W SIERPCU

III miejsce – 100 zł oraz analiza utworu i wytyczne przez pana Mateusza Zabłockiego z Głososfery – Maria Magdalena Matusiak, OGNISKO MUZYCZNE „AMABILE”.

WYRÓZNIENIA:

- 50 zł otrzymali:

Wiktoria Detmerowska, SP im. Gustawa Zielińskiego w Skępem.

Julia Olszewska, SP im. Zygmunta Padlewskiego w Bledzewie,

Jonatan Kuskowski, SP nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu.

Maria Magdalena Matusiak - nauka śpiewu u pani Natalii Woźnickiej,

Zofia Jagodzińska - nauka śpiewu u pani Kasi Majorowskiej-Lubińskiej.

Dziękujemy wszystkim za udział i miłą atmosferę.

Dziękuję chłopcom z 3 TEI za pomoc, a szczególności Marcinowi Sowińskiemu za dekorację, dyplomy i podziękowania.

Dziękuję sponsorom za ufundowanie nagród:

Sołdański Paweł Usługi Remontowo – Budowlane,

GMN Techmet Sp.z o.o.,