PEDAGOG SZKOLNY

GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO

mgr Edyta Lemanowicz

mgr Edyta Lewandowska

„SZUKANIE POMOCY JEST OZNAKĄ SIŁY, NIE SŁABOŚCI”

Czym zajmuje się pedagog szkolny?

(na podstawie rozporządzenia MEN w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach)

•          Rozpoznawaniem indywidualnych potrzeb uczniów oraz analizowaniem przyczyn niepowodzeń szkolnych.
  •          Określeniem form i sposobów udzielania uczniom, w tym uczniom z wybitnymi uzdolnieniami pomocy psychologiczno-pedagogicznej, odpowiednio do rozpoznanych potrzeb.

$·         Organizowaniem i prowadzeniem różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

$·         Podejmowaniem działań profilaktyczno – wychowawczych wynikających z programów wychowawczego szkoły w stosunku do uczniów, z udziałem rodziców i nauczycieli.

$·         Wspieraniem działań opiekuńczo-wychowawczych nauczycieli, wynikających

$·         z programu wychowawczego szkoły.

$·         Współpracą z poradnią psychologiczno-pedagogiczną i innymi poradniami specjalistycznymi w zakresie konsultacji metod i form pomocy udzielanej uczniom oraz w zakresie specjalistycznej diagnozy w indywidualnych przypadkach.

$·         Współdziałaniem z policją, sądami w przypadkach wykroczeń uczniów (naruszenie statutu szkoły lub prawa).

$·         Planowaniem i koordynowaniem zadań realizowanych przez szkołę na rzecz uczniów i nauczycieli  w zakresie wyboru przez uczniów kierunku kształcenia i zawodu.

$·         Działaniem na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Drogi Uczniu!

Zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:

$Ø  Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny.

$Ø  Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem.

$Ø  Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej.

$Ø  Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem.

$Ø  Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób.

$Ø  Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

$Ø  Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić lub po prostu potrzebujesz bratniej duszy.

Drodzy Rodzice!

Mogą Państwo oczekiwać pomocy od pedagoga szkolnego, gdy:

Ø  Dziecko ma trudności w nauce, bądź niepowodzenia szkolne;

Ø  Nawarstwiające się problemy z zachowaniem dziecka spędzają Wam ?sen z powiek?;

Ø  Zauważyliście, że dziecko zaczęło się dziwnie zachowywać bez większej przyczyny;

Ø  Chcielibyście uzyskać informacje na temat środków odurzających.

Ø  Służę pomocą w rozwiązaniu każdej sytuacji problemowej, dotyczącej wychowywania Waszych dzieci.

ZWRÓĆ SIĘ DO PEDAGOGA SZKOLNEGO!

PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ SAM ZE SWOIM PROBLEMEM.

Każdy potrzebujący pomocy pedagogiczno-psychologicznej może ponadto skorzystać z telefonów zaufania, gdzie dzwoniący zachowuje anonimowość.