Zespół muzyczny

Szkolny zespół muzyczny „MECHANICY”  swoje początki datuje na przełom lutego i marca 2015 roku.
Zadebiutował występem w naszej szkole 9 marca z okazji muzycznego Dnia Kobiet. Po raz pierwszy zespół wystąpił
w składzie:

Karolina Dądalska – wokal
Natalia Witkowska – wokal
Paulina Fafińska – wokal, instrument klawiszowe
Łukasz Rakoczy – perkusja
Paweł Ozóg – gitara
Radosław Sadłowski – bas
Przemysław Goździkowski – gitara elektryczna

Po udanym debiucie zespół kontynuował działalność pod kierunkiem s. Justyny A. Rosińskiej, przygotowując pożegnalny koncert, który odbył się w czasie Abiturek 2015. Do obecnych wokalistek dołączyła Milena Dobies. Grupa wykonała znane utwory, m. in. POKAŻ NA CO CIĘ STAĆ (Feel), NIE PŁACZ EWKA (Perfect) oraz MATURA (Farben Lehre)

Zespół zbierając pochlebne opinie, został zaproszony  na uroczystą galę wręczenia grantu dla powiatowego szpitala w Sierpcu. Gala odbyła się 23 maja 2015 roku w sali konferencyjnej sierpeckiego Muzeum Wsi Mazowieckiej. Zespół kontynuował działalność w częściowo nowym składzie w roku szkolnym 2015/2016. Ze względu na ukończenie szkoły z zespołu (na krótko) odeszli Paweł Ozóg, Łukasz Rakoczy i Radek Sadłowski. Sekcje Rytmiczną uzupełnili Monika Kacprowicz na basie oraz Michał Król na perkusji, do wokalistek dołączyła Klaudia Kiernozek oraz Sylwia Zarecka.

Podczas JASEŁEK 2015 zespół wokalny stworzony przez uczennice klasy 1 LOP wspomagany Przez Karolinę Dądalską przy akompaniamencie gitary, pianina (Przemek Goździkowski) i basu (Monika Kacprowicz) wykonał tradycyjne kolędy oraz polskie utwory świąteczne.

Wiosną w naszej szkole powstało trio akordeonowe, które tworzą Leszek Giziński, Mateusz Rutkowski oraz Mateusz Gawłowski. Trio wystąpiło podczas uroczystych obchodów 10 –lecia Centrum Kształcenia Praktycznego w Sierpcu, na dniu otwartym w naszej, a także podczas Abiturek 2016.

Także na tegorocznych abiturkach wystąpili „Mechanicy” wspierani przez absolwentów i naszych przyjaciół :Łukasza (perkusja) i Pawła (gitara elektryczna)
zespół uzupełnili:
Paulina Fafińska – wokal, instrumenty klawiszowe
Ola Krokowska – wokal
Monika Kacprowicz – bas
Przemek Goździkowski – gitara elektryczna, wokal

Od czasu przygotowywania się zespołu do Abiturek 2015 roku pieczę dyscyplinarną i funkcję menagera pełni siostra Justyna A. Rosińska. Cały czas wspiera nas swoją obecnością.