SPOTKANIE Z POLICJANTEM – BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

środa, 08 luty 2023 11:28
SPOTKANIE Z POLICJANTEM – BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

8.02.2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantem asp. szt. M. Biegańskim. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Funkcjonariusz przypomniał uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Prowadzący spotkanie wyjaśnił, że kompromitujące zdjęcia, filmiki dla osób niepełnoletnich, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i jest to bardzo niebezpieczne zjawisko.

Funkcjonariusz radził, jak postępować będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Omówił również skutki, jakie może przynieść zamieszczanie zdjęć czy filmów w Internecie

Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu i wielu innym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę w tym temacie uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć im wielu niebezpieczeństw i ustrzec się przed błędami.