Ziołolecznictwo w MWM

wtorek, 20 grudzień 2022 12:02
Ziołolecznictwo w MWM

Korzystając z ostatnich dni programu ,,Kulturalna szkoła na Mazowszu" uczniowie klasy 3 LOM, 4TPO i 1 LOM uczestniczyli, za symboliczną złotówkę, w warsztatach ,,Ziołolecznictwo wiejskie" w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Na zajęciach dowiedzieli się jakie zioła były stosowane w medycynie ludowej, w jaki sposób były zbierane, suszone i podawane chorym. Po zakończonych warsztatach każdy mógł wziąć dla siebie suszoną pokrzywę, rumianek, kwiaty bzu czarnego, czy melisę - by w domu zaparzyć z nich pyszną herbatkę.

Następnie uczestnicy wycieczki oglądali zabytki zgromadzone na terenie Skansenu w Sierpcu.

Wycieczka odbyła się w grudniu 2022, jej opiekunami byli Hanna Szczelaszczyk - Korzeniewska i Natalia Sobczak.

galeria1