Mechanik na Body World's Warszawa

wtorek, 27 grudzień 2022 12:56
Mechanik na Body World's Warszawa

Pierwszy raz po wybuch pandemii uczniowie Mechanika mogli odwiedzić wystawę Body World's prezentowaną w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Tegoroczne motto wystawy brzmiało ,,VITAL", które ma inspirować do życia z zachowaniem witalności oraz pełni sił.

Umożliwia ona odkrywanie ludzkiej anatomii, fizjologii jaki zdrowia człowieka.

Nasi uczniowie mogli obejrzeć prawdziwe eksponaty ludzkich ciał, które przedstawiają potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczna formę oraz zdolność funkcji.

Oprowadzającymi byli studenci medycyny, którzy wyjaśnili im jak działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe. Widzieli obok siebie zestawione narządy zdrowe i chore, dzięki czemu sami mogli przekonać się jak styl życia wpływa na organizm np. palenie tytoniu na płuca, a sól i tłuszcz na ryzyko wielu przewlekłych chorób.

Następnym punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie przewodnik zapoznał naszą młodzież z genezą, przebiegiem i kapitulacją Powstania Warszawskiego. Multimedialne aranżacje, pamiątki, kanały pozwoliły im poczuć ducha tamtych dni.

Naszą wycieczkę zakończyliśmy w eskape room ,,Dom zagadek"- rozwiązując zagadki logiczne i zręcznościowe.

Wyjazd odbył się 27.01.23. , wzięło w nim udział 47 uczniów z klas 1 LOM, 4 LO, 3LOM, 4 TPO, których opiekunami byli; Natalia Sobczak, Ewelina Górczyńska, Hanna Szczelaszczyk- Korzeniewska.

galeria1