„I ty możesz zostać Świętym Mikołajem - Trójka z pomocą dla Oskarka”

środa, 25 październik 2023 00:00
„I ty możesz zostać Świętym Mikołajem - Trójka z pomocą dla Oskarka”

Udział w zbiórce charytatywnej, organizowanej przez Szkolny Klub Wolontariatu w SP nr 3 w Sierpcu, stał się stałym punktem w naszym szkolnym kalendarzu. Na przełomie października i listopada bierzemy udział w akcji „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. W tym roku wolontariusze z sierpeckiej „TRÓJKI” zbierają pieniądze dla 3-letniego Oskarka.

„Oskar cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz nieuleczalną chorobę genetyczną - zespół Angelmana, a także na wzmożone napięcie mięśniowe i padaczkę. Chłopiec jest pod opieką wielu specjalistów, nie mówi i nie chodzi, wymaga stałej, długotrwałej opieki i nieustannej rehabilitacji. Rodzice Oskara starają się zrobić wszystko, aby zapewnić mu odpowiednie leczenie. Zorganizowana zbiórka w znaczny sposób ułatwi leczenie 3-letniego Oskarka, zwiększy jego szansę na lepsze i sprawniejsze życie.”

25 października 2023 r. uczniowie Damian Jędrzejewski i Dominik Adamkowski, na terenie szkoły, przeprowadzili kwestę. Kolejne zaplanowane działania to: 7 listopada - Charytatywny Kiermasz Książek i Kiermasz Ciast .

Dziękujemy!