ORLEN Serwis S.A. oraz ORLEN S.A. na spotkaniu z uczniami ZS nr 1 w Sierpcu.

środa, 10 styczeń 2024 17:42
ORLEN Serwis S.A. oraz ORLEN S.A. na spotkaniu z uczniami ZS nr 1 w Sierpcu.

Dnia 10 stycznia 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przedstawicieli Spółki ORLEN Serwis S.A. oraz ORLEN S.A. W ramach podpisanej w październiku 2023 roku umowy o współpracy partnerskiej między ORLEN Serwis S.A. a Zespołem Szkół nr 1 realizowana jest współpraca na rzecz szkolnictwa zawodowego. Spółka jako Partner Dydaktyczny ZS nr 1 szczegółowo zaprezentowała możliwości realizacji praktyk zawodowych i staży w firmie. Pracownicy spółki ORLEN Serwis S.A. przedstawili uczniom kształcącym się w branżach mechanicznej i elektronicznej warunki i kierunki zatrudnienia, różnorodność technologii stosowanych w poszczególnych działach, możliwość wielostronnego zdobycia nowych i rozwoju już posiadanych umiejętności praktycznych. Odnieśli się do zasad bezpieczeństwa, pakietu korzyści skierowanych do każdego pracownika. Natomiast przedstawiciele ORLEN S.A. opowiedzieli uczniom w jaki sposób można połączyć pracę, studia i pasję. Kierownik Wydziału Reformingu omówił zadania i obowiązki oraz ścieżkę kariery osoby zatrudnionej w dziale produkcji. Uczniowie poznali programy stażowe realizowane w GrupieKapitałowej ORLEN, dowiedzieli się w jaki sposób aplikować do pracy w firmie.Programy stażowe i praktyki to możliwość sprawdzenia się pod okiem ekspertów.

Bardzo dziękujemy Pani Grażynie Szumlickiej-Rychlik, Pani Aleksandrze Madajczyk, Panu Krzysztofowi Różańskiemu oraz pracownikom ORLEN Serwis S.A oraz ORLEN S.A. za przedstawienie uczniom wielopłaszczyznowych możliwości rozwoju w spółkach grupy ORLEN S.A..