Konkurs Mistrz Kodowania CNC

poniedziałek, 11 marzec 2024 08:15
Konkurs Mistrz Kodowania CNC

W dniu 29.02.2024 uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Sierpcu z kierunku technik mechanik brali udział w VII edycji konkursu „Mistrza kodowania CNC 2024”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Mechaniczno –Energetycznych w Olsztynie. Patronat nad konkursem objęli: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich oddział w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Naczelna Organizacja Techniczna w Olsztynie, Wydział Nauk Technicznych Uniwersytet Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Do konkursu dołączyli się sponsorzy: firma ERKO, UNIMASZ.

Konkurs składał się z dwóch części. W części pisemnej należało wykonać test z zakresu wiedzy o programowaniu obrabiarek sterowanych numeryczne CNC. Natomiast w części praktycznej należało wykonać program w G-kodach z wykorzystaniem programu Sinutrain 840d .

Nasza drużyna w składzie Oliwier Andrusiak oraz Jakub Karaszewski, uczniowie klasy 4 TEM, po wyrównanej rywalizacji w konkursie zajęła 1 miejsce z 7 drużyn biorących udział. Do konkursu przygotował uczniów nauczyciel przedmiotów zawodowych Mirosław Pikulski. Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody ufundowane przez: ERKO i UNIMASZ oraz innych sponsorów.