II TURNIEJ HISTORYCZNO – SPORTOWY KLAS POLICYJNYCH ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1

wtorek, 05 marzec 2024 09:55
II TURNIEJ HISTORYCZNO – SPORTOWY KLAS POLICYJNYCH ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1

5 marca 2024 r. uczniowie klas policyjnych po raz drugi uczestniczyli w Turnieju Historyczno-Sportowym zorganizowanym pod patronatem Starosty Powiatu Sierpeckiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Uczestnicy zmagali się w czterech kategoriach konkurencji: strzeleckiej, wiedzy o "Żołnierzach Niezłomnych", pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sportowych. W zawodach brało udział dziesięć drużyn ( pięć męskich i pięć żeńskich) reprezentujących poszczególne klasy policyjne.

Pierwszym etapem konkursu były zespołowe zawody strzeleckie zorganizowane na strzelnicy Centrum Kształcenia Zawodowego w Sierpcu. Następnie uczniowie zmierzyli się z zadaniami historycznymi dotyczącymi podziemia niepodległościowego po 1944 roku oraz życia "Żołnierzy Wyklętych". Przygotowaniem do tego etapu było wysłuchanie prelekcji o działalności drugiej konspiracji w latach 1944-1963 oraz obejrzenie dwóch filmów przedstawiających losy żołnierzy. Następnym etapem rywalizacji były konkurencje pierwszej pomocy przedmedycznej, w których drużyny wykonywały czynności związane z udzielaniem pomocy poszkodowanemu na miejscu wypadku oraz resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Na koniec rywalizacja przeniosła się na salę gimnastyczną, gdzie drużyny męskie i żeńskie zmierzyły się w następujących konkurencjach: bieg wahadłowy, tor przeszkód i wieloskok.

Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce klasyfikacja zespołów przedstawia się następująco:

Dziewczęta:

I miejsce - 3 LOP (Nikola Grodnicka, Oliwia Gzubicka, Kaja Kąkolewska)

II miejsce - 2 ALP

III miejsce - 4 LOP

IV miejsce - 2 BLP, 1 LOP

Chłopcy:

I miejsce - 4 LOP ( Mikołaj Krzywda, Kacper Pradun, Kacper Repecki, Szymon Wysocki)

II miejsce - 2 ALP

III miejsce - 3 LOP

IV miejsce - 2 BLP

V miejsce - 1 LOP

Przygotowanie i organizacja turnieju: p. M. Chmielewicz, p. E. Chrapkowska- Pastwa, p. Monika Gesek, p. K. Skrzyński, p. K. Zarębski, p. D. Borkowski, uczennice klasy IV LOM – K. Goleniewska i A. Szpakowska.

ggaleria